22.07.2014
21:00 Željezničar Sarajevo - Metalurg Skopje 2:2 (1:0)
24.07.2014
14:30 Shakter Karaganda - FK Atlantas 3:0 (0:0)
15:30 Hapoel Be'er Sheva - RNK Split 0:0 (0:0)
17:30 MyPa Kouvola - Dinamo Minsk 0:0 (0:0)
18:00 Omonia Nikosia - FK Budućnost Podgorica 0:0 (0:0)
18:00 FK Haugesund - FK Sarajevo 1:3 (0:2)
18:00 FK Krasnodar - JK Sillamäe Kalev 5:0 (1:0)
18:00 Inter Baku - IF Elfsborg 3:4 (0:1, 0:1, 0:1) i.E.
19:00 IFK Göteborg - Györi ETO FC 0:1 (0:0)
19:00 Slovan Liberec - MFK Košice 3:0 (0:0)
19:00 Tromsø IL - Víkingur 1:2 (0:0)
19:00 Flamurtari Vlorë - Petrolul Ploieşti 1:3 (1:1)
19:00 SV Grödig - FK Čukarički-Stankom 1:2 (1:0)
19:00 Chikhura Sachkhere - Bursaspor 4:1 (0:0, 0:0, 0:0) i.E.
19:00 AIK Solna - Linfield FC 2:0 (0:0)
19:00 FC Zimbru - CSKA Sofia 0:0 (0:0)
19:00 Shakhter Soligorsk - Derry City 5:1 (2:1)
19:00 FC Vaduz - Ruch Chorzów 0:0 (0:0)
19:00 Esbjerg fB - Kairat Almaty 1:0 (1:0)
19:00 Lech Poznań - JK Nõmme Kalju 3:0 (2:0)
19:30 Spartak Trnava - FC Zestafoni 3:0 (2:0)
19:30 FC Groningen - Aberdeen FC 1:2 (1:2)
19:30 Zorya Lugansk - KF Laçi 2:1 (0:0)
19:30 Hapoel Tel Aviv - FK Astana 1:0 (0:0)
20:00 Sligo Rovers - Rosenborg BK 1:3 (1:1)
20:00 Zawisza Bydgoszcz - SV Zulte-Waregem 1:3 (0:1)
20:00 Vojvodina - AS Trenčín 3:0 (1:0)
20:00 Asteras Tripolis - Rovaniemi PS 4:2 (2:0)
20:15 Hajduk Split - Dundalk FC 1:2 (1:0)
20:30 ND Gorica - Molde FK 1:1 (0:0)
20:30 FK Jagodina - CFR Cluj 0:1 (0:0)
20:30 FC Koper - Neftchi PFK 0:2 (0:1)
20:30 Ferencvárosi TC - HNK Rijeka 1:2 (0:2)
20:30 Široki Brijeg - FK Mladá Boleslav 0:4 (0:1)
20:30 Diósgyöri VTK - PFC Litex Lovech 1:2 (1:0)
20:45 Crusaders FC - IF Brommapojkarna 1:1 (1:1)
20:45 St. Johnstone FC - FC Luzern 5:4 (1:0, 1:1, 1:1) i.E.
21:05 SKN St. Pölten - Botev Plovdiv 2:0 (1:0)
21:15 FH Hafnarfjörður - Neman Grodno 2:0 (1:0)
21:15 UMF Stjarnan - Motherwell FC 3:2 (1:1, 2:2) n.V.
3. Runde
31.07.2014
1. FSV Mainz 05 - Asteras Tripolis
AS Trenčín - Hull City
FK Sarajevo - Atromitos
Chernomorets Odessa - RNK Split
Real Sociedad - Aberdeen FC
Torino FC - IF Brommapojkarna
PSV Eindhoven - SKN St. Pölten
Diósgyöri VTK - FK Krasnodar
UMF Stjarnan - Lech Poznań
Karabükspor - Rosenborg BK
Ruch Chorzów - Esbjerg fB
St. Johnstone FC - Spartak Trnava
FK Astana - AIK Solna
SV Zulte-Waregem - Shakhter Soligorsk
IF Elfsborg - FH Hafnarfjörður
Petrolul Ploieşti - Viktoria Plzeň
FK Mladá Boleslav - Olympique Lyon
Zorya Lugansk - Molde FK
Astra Giurgiu - Slovan Liberec
Víkingur - HNK Rijeka
IFK Göteborg - Rio Ave FC
Dinamo Minsk - CFR Cluj
Shakter Karaganda - Hajduk Split
Omonia Nikosia - Metalurg Skopje
SV Grödig - FC Zimbru
Neftchi PFK - Chikhura Sachkhere
18:00 Dinamo Moskva - Ironi Kiryat Shmona
19:30 BSC Young Boys - Ermis Aradippou
20:30 Club Brugge KV - Brøndby IF